6) sala multimedialna

Nowa sala wideokonferencyjna w I LO

W ramach projektu „eSzkoła Moja Wielkopolska” w jednej szkole w powiecie, powstała sala multimedialna z zestawem wideokonferencyjnym. W powiecie krotoszyńskim sala taka powstała w I LO im. H. Kołłątaja. Ostateczna lokalizacja nie była jednak od początku wyznaczona w naszym liceum – z tego powodu serdeczne podziękowania należą się dla Pana Dyrektora Romana Olejnika (ZSP2 w Krotoszynie) oraz Pana Starosty Leszka Kulki.
Natomiast ostateczny wygląd jest owocem współpracy Pani Dyrektor Elżbiety Płóciennik, władz powiatowych, które dofinansowały wyposażenie oraz Pań z działu księgowości naszej szkoły, które umiejętnie rozporządzały tymi środkami. Należy także wspomnieć, że wcześniej były to dwie osobne klasy, które zostały połączone w jedną dużą salę. Sprzęt wideokonferencyjny został podłączony już w czerwcu, kiedy zostały wykonane w naszej szkole pierwsze testy jego działania i od tamtego czasu współpracujemy z technikami z OFEK w celu poprawienia jego funkcjonalności. Na czas remontu cały sprzęt został zdemontowany aby później powrócić do nowej sali (czasami w zupełnie nowe miejsce). Nad poprawnością działania sprzętu oraz samym montażem czuwała moja skromna osoba :).

Zapraszam do oglądania zdjęć i dzielenia się uwagami.

Zdjęcia poniżej są „przedpremierowe” –  z dnia 23.10.2012

Foto 1 i 2 – Zestaw wideokonferencyjny Life Size z TV LED46 oraz ekran z projektorem HD

Zestaw wideokonferencyjny LifeSize - ekran, projektor HD i TV LED46

Foto 3 – tak będzie wyglądała wideokonferencja z UAM