Klasa akademicka

Klasa akademicka – klasa 2A (rok szkolny 2012/2013)

Program nauczania dla klasy akademickiej : obowiązujący w szkole średniej – zakres rozszerzony;  charakter zajęć – w dwóch blokach:
        a) zajęcia laboratoryjne w UAM w Poznaniu – Podstawy Eksperymentu Fizycznego, Wydział Fizyki, prowadzone przez doktorantów i profesorów uczelni
        b) rozszerzony kurs matematyki prowadzony przez wykładowców akademickich wydziału fizyki UAM.

2013_klasa_akademicka1_miniWięcej informacji znajdziesz na stronie UAM http://www.fizyka.amu.edu.pl oraz http://liceumkollataj.edu.

Opinie uczniów:

„Nie od dziś wiadomo, że uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja należą do najbardziej uzdolnionych w województwie wielkopolskim. Dlatego też szkoła uczestniczy w wielu projektach organizowanych przez uczelnie z Poznania i Wrocławia. Ogromną popularnością wśród uczniów cieszą się wykłady i zajęcia organizowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Są to wykłady z cyklu Wykładów Otwartych na „Wydziale Fizyki UAM”. W ciekawy i poparty przykładami z życia sposób wykładowcy akademiccy przybliżają nam przeróżne zjawiska, pojęcia, prawa ze świata fizyki -pokazując jej najbardziej interesujące oblicze. Prezentacje wzbogacone są demonstracjami zjawisk fizycznych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych sprzętów multimedialnych, umożliwiających zaprezentowanie ciekawych animacji i materiałów filmowych. O ich wysokim poziomie może poświadczyć fakt, iż niemal zawsze liczba chętnych na nie zarówno w „Kołłątaju” jak i w innych szkołach przekracza liczbę miejsc na salach wykładowych.
Pobyt uczniów na UAM to nie tylko słuchanie wykładów, to też praktycznie ćwiczenia i doświadczenia. Wydział Fizyki przygotował dla nas – uczniów, zajęcia w Pracowni Podstaw Eksperymentu Fizycznego. Tam, pod czujnym okiem i przewodnictwem profesorów Uniwersytetu badamy za pomocą doświadczeń prawa i zależności fizyczne. Jest to możliwe dzięki profesjonalnej pracowni gdzie odbywają się ćwiczeni.”

Ł. Sztuder (IIa)

Klasa akademicka – galeria zdjęć: