Mam Haka na Raka

mam_haka_logoNasza szkoła przystąpiła do V edycji programu ,,Mam haka na raka’’ dotyczącej raka jelita grubego w której bierze udział ponad 700 zespołów z całej Polski.
,,Mam haka na Raka to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego.”

Dnia 10 lutego Hakowcy z naszej szkoły zorganizowali marszpołączony z happeningiem ulicami miasta. Społeczność uczniowska ruszyła ulicami o godzinie 12.30. Jako cel wyznaczyła sobie krotoszyński Rynek. Część uczestników projektu czekała na nich pod Ratuszem. Cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Po krótkim przywitaniu oraz prelekcji rozpoczęły się konkursy. Wszyscy z ogromnym zapałem układali hasła z literek. Głównym zadaniem było zaprezentowanie plakatu dotyczącego projektu ,,Mam haka na raka’’.

28 lutego uczniowie naszej szkoły biorący udział w V edycji Ogólnopolskiego projektu ,,Mam haka na raka’’ zorganizowali prelekcję dotyczącą profilaktyki i leczenia raka jelita grubego. Hakowcy z tej okazji zaprosili władze powiatu, miasta , sponsorów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Krotoszyna i okolic.